Modulaire kleedkamers Sportclub Haarlem Kennemerland

Van de gemeente Haarlem kregen wij de opdracht voor het leveren en plaatsen van  11 gasloze, modulaire kleedkamers én daarnaast het loskoppelen van het sportcomplex van het oude stadiongebouw. Al snel werd duidelijk dat er onvoldoende elektrische capaciteit was, zowel bij het stadion als bij de netbeheerder. Het plan moesten we wijzigen naar een gasgestookte versie.

Modulaire kleedkamers zijn kleedkamers die worden opgebouwd uit vooraf vervaardigde modules of elementen. Dit type kleedkamers biedt flexibiliteit en aanpasbaarheid, omdat ze eenvoudig kunnen worden samengesteld, aangepast en uitgebreid op basis van de beschikbare ruimte en behoeften. Modulaire kleedkamers worden vaak gebruikt in tijdelijke of semi-permanente situaties, zoals bij evenementen, bouwplaatsen of sportfaciliteiten, waar een snelle en efficiënte installatie vereist is.

Belangrijke voordelen van modulaire kleedkamers zijn:

  • Snelle installatie: Ze kunnen in korte tijd worden geplaatst en in gebruik worden genomen.
  • Flexibiliteit: Het ontwerp kan eenvoudig worden aangepast of uitgebreid.
  • Kostenbesparend: Doordat ze uit standaardmodulen bestaan, zijn de productiekosten vaak lager dan bij traditionele bouwmethoden.
  • Duurzaamheid: Veel modulaire systemen worden hergebruikt of verplaatst naar nieuwe locaties, wat verspilling minimaliseert.
  • Fase 1

    Een nieuwe buitenkast voor de veldverlichting is geplaatst en de veldverlichting is vervangen door LED. Daarna is grote stadionmast verwijderd. In het kantinegebouw is een nieuwe groepenkast geplaatst. Begin Mei zijn de nutsvoorzieningen gas en water op het terrein geïnstalleerd.

  • Fase 2

    Direct na de laatste wedstrijd is begonnen met graven van de bouwput en het plaatsen van de modulaire units. Gelijktijdig zijn alle nuts leidingen van het kantinegebouw over het terrein ingewerkt en aangesloten op de meters. Ook is de 20m3 grijswatertank ingegraven en aangesloten. Hierin wordt hemelwater van het dak van de kleedkamers opgevangen. Dat water wordt gebruikt voor de toiletspoelingen. In juli is er in het kantinegebouw een nieuwe elektra aansluiting gerealiseerd.

    de 20m3 grijswatertank te gebruiken voor toiletspoelingen
  • Fase 3

    Begin september zijn de duurzame kunstgrasplanken kleedkamerbanken geplaatst door onze afdeling Service & Onderhoud. Deze kunstgrasplanken zijn gemaakt van de oude kunstgrasmat van DSS uit Haarlem. Die oude kunstgrasmat is verwerkt tot korrels en die worden gebruikt om nieuw producten voor sportaccommodaties te maken, zoals deze kleedkamerbanken.

    Alle oude voedingen van het kantinegebouw zijn op het terrein van het stadion opgezocht en afgekoppeld.

  • Fase 4

    Begin 2025 realiseren we nog een “nieuwe” fietsenstalling met de materialen die op het terrein aanwezig zijn zoals het oude stadionhek of die van oude sport terreinen komen en in de opslag liggen. Het is soms een beetje puzzelen.